Kurs obsługi kas fiskalnych – informacja z przebiegu projektu „Droga do aktywności zawodowej”

Lip
2014
10

Opublikowany przez:

Kurs zawodowy – obsługa kasy fiskalnej realizowany jest w okresie od 07.07.2014 do 11.07.2014 dla dwóch uczestniczek projektu „Droga do aktywności zawodowej”. Celem kursu jest zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie obsługi kasy fiskalnej.

Zajęcia składają się z części teoretycznej i części praktycznej. Część teoretyczna obejmuje podstawowe akty prawne, organizację pracy kasjera, odpowiedzialność materialną, kody kreskowe, podatek od wartości dodanej, budowę elektronicznych kas fiskalnych, budowę i zasady działania terminala płatniczego, naukę technik sprzedaży i obsługi klienta, tworzenie raportów kasowych i rozliczeń kasowych, wystawianie faktur, rozliczanie utargu, przyjmowanie reklamacji bądź zwrotu. Z kolei część praktyczna dotyczy ćwiczeń praktycznych na kasie fiskalnej.